Przyjazd
Wyjazd
06 stycznia 2020

Jak co roku, 6 stycznia, przez wrocławskie ulice przemierzał Orszak Trzech Króli. W tym roku wyruszył z Ostrowa Tumskiego już dziesiąty raz.

Jubileuszowy Orszak Trzech Króli to szczególna okazja do wspólnego świętowania. Dlatego wszyscy - Wrocławianie i Goście - razem świętowaliśmy.

Jeśli nie zdążyliście do nas dołaczyć w 2020 - nic straconego, za rok też będzie radośnie:-)

Na okoliczność jubileuszu przygotowano wiele niespodzianek. W kolumnie orszakowej tanecznym krokiem szły wszystkie dotychczasowe Święte Rodziny, począwszy od rodziny małego Franciszka, który grał rolę pierwszej Bożej Dzieciny w 2011 roku. Pojawiła się też nowa postać – św. Jan Chrzciciel, patron Wrocławia. Był też - wielokrotnie przez nas wychwalany, więc dobrze już Gościom Joyinn znany - Latarnik Wrocławski.

Orszakowi tradycyjnie przyświecał cel charytatywny. Kwestujący zbierali środki na wsparcie dzieci znajdujących się pod opieką Centrum dla Dzieci i Młodzieży Caritas.

Po pokłonie Trzech Króli Świętej Rodzinie na scenie na Rynku rozbrzmiał magicznymi dźwiękami koncert kolęd w wykonaniu Arki Noego. Było wzniośle i radośnie. Bawili się i świętowali duzi i mali. Magia świąt we Wrocławiu trwa!

Orszak Trzech Króli objął patronatem Metropolita Wrocławski oraz Prezydent Miasta Wrocławia.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij