Przyjazd
Wyjazd
17 lipca 2019

        Nie tylko  znakomita  lokalizacja, ale  także  piękne  wnętrza z doskonałym wyposażeniem, przyjazny  i  otwary  na  potrzeby  Gości  personel   oraz   znakomita  kuchnia przyciąganią  do  Joyinn  Aparthotel  artystów  z  najróżniejszych   obszarów   sztuki  i  najdalszych  zakątków  świata.

W ostatnich dniach gościliśmy uczestników festiwalu Ethnomania, a od dzisiaj mieszkają u nas profesorowie chińskich uczelni muzycznych, którzy przyjechali na 3. Chińsko-Europejski Festiwal Kultury i Sztuki. Za kilka dni startują Nowe Horyzonty. Zgadniecie, gdzie bedą spali ludzie filmu?

Było, jest i będzie u nas bardzo kolorowo:-) A my jesteśmy zaszczyceni mogąc występować w roli partnerów tak znakomitych projektów.

Ethnomania 2019 International Art & Dance Festival to pierwszy w Polsce (Wrocław) festiwal tańców etnicznych. W programie tegorocznej edycji znalazły się gala tańca etnicznego, czy raczej uczta dla zmysłów, wyjątkowe taneczne widowisko, podczas którego zasmakować można było stylów tanecznych z całego świata - od wirującego derwisz, poprzez falamenco, na tańcu irlandzkim kończąc. W drugim dniu festiwalu miejsce miał znakomity koncert taneczny w kubańskich rytmach zapewnionych przez Mike Rif & Cubania feat. Jose Torres. Całości barwnych wydarzeń towarzyszyła wystawa malarstwa i rękodzieła etnicznego.

Podczas #ethnomania2019 można było nie tylko podziwiać tancerzy, ale doświadczyć siły tańca na własnej skórze. Organizatorzy przygotowali dla Was warsztaty z różnych technik - to doskonała okazja, by spróbować czegoś nowego, albo podszkolić swoje umiejętności pod okiem doświadczonego instruktora.

Festiwal cieszył się ogromnym powodzeniem, więc kolejna edycja już za rok.

W dniach 16-21 lipca 2019 r. wrocławska uczelnia będzie gościła grupę 150 młodych muzyków z Chin, którzy wezmą udział w kursach muzycznych, konkursach instrumentalnych i wokalnych. Zajęcia oraz konkursy przeprowadzą pedagodzy wrocławskiej uczelni muzycznej oraz zaproszeni, chińscy artyści.
 
Jest to 3. w Europie edycja tego Festiwalu, w tym roku organizowana w ramach 70-lecia nawiązania kontaktów dyplomatycznych pomiędzy Polską a Chinami. Organizatorem jest China Beijing Da Tang Jing Chi Culture Development.
 
Ideą Festiwalu jest międzynarodowa integracja oraz nawiązanie kontaktów pomiędzy europejskimi i chińskimi instytucjami. Jest to również pierwsze wydarzenie współorganizowane przez wrocławską Akademię Muzyczną z partnerem z Pekinu. Ważnym aspektem przedsięwzięcia, oprócz międzynarodowych kursów muzycznych, jest prezentacja muzyki polskiej ( w tym kompozytorów związanych z wrocławską uczelnią Stanisława Krupowicza i Michała Moca), europejskiej oraz chińskiej przed wrocławską publicznością.

 

 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij